Projekt FUTUREEE

04-04-2013

Zapraszamy do udziału w projekcie FUTUREEE realizowanym wspólnie przez Klub 500-Łódź oraz organizację studencką Enactus Politechnika Łódzka skierowanym do młodych menedżerów województwa łódzkiego.


Stowarzyszenie Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm Klub 500-Łódź wraz z organizacją studencką Enactus Politechnika Łódzka rozpoczynają projekt warsztatów FUTUREEE.


FUTUREEE czyli „formowanie umiejętności tworzenia unikatowych rozwiązań ekonomicznych, ekologicznych i etycznych” to innowacyjny projekt skierowany zarówno dla studentów, jak i młodych menedżerów rozpoczynających dopiero swoją karierę zawodową. Jego celem jest kształtowanie kompetencji przyszłej kadry menedżerskiej poprzez Wolontariat Kompetencji menedżerów województwa łódzkiego.

Projekt obejmuje cykl warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych łódzkich menedżerów. W trakcie warsztatów interdyscyplinarne zespoły składające się ze studentów oraz młodych menedżerów będą analizować rzeczywiste problemy menedżerskie, przed którymi stanęły kiedyś polskie przedsiębiorstwa. Wyniki ich pracy będą konfrontowane z faktycznie zastosowanym rozwiązaniem, porównywane oraz wzajemnie oceniane przez wszystkich uczestników projektu.

„Chcemy, aby nasz projekt pomógł rozwijać umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów u młodych ludzi. Praca w zespole nie jest rzeczą łatwą, tym bardziej w zespole interdyscyplinarny, dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby jak najwcześniej wykształcić taką umiejętność. Analiza przypadków, szczególnie taka, która wykorzystuje techniki heurystyczne, to najlepsza lekcja, jaką studenci mogą otrzymać” mówi Marek Spiżewski z Klubu 500-Łódź.

Wszystkie warsztaty będą realizowane na zasadzie Wolontariatu Kompetencji, czyli obecni menedżerowie będą bezpłatnie przekazywać swoją wiedzę i dzielić się doświadczeniem z przyszłymi menedżerami. „Kto wie, może podczas tych spotkań uda się nam wyłowić perełki, które w przyszłości zasilą szeregi naszych przedsiębiorstw” dodaje Marek Spiżewski.

Projekt kładzie również nacisk na propagowanie idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Rozwiązania przedstawianych problemów muszą być zarówno ekonomiczne, ekologiczne, jak i etyczne. „CSR to nadal mało znana wśród studentów koncepcja, a my poprzez FUTUREEE będziemy się starali to zmienić kształtując postawy odpowiedzialne społecznie” mówi Mateusz Madej, prezes Enactus Politechnika Łódzka.

Pierwszy warsztat już 10 kwietnia w sali oz32A (Lodex, Budynek B9, Wólczańska 215). Zapisy trwają do 9 kwietnia do godziny 20:00. Więcej o projekcie i organizatorach na stronie http://enactus.p.lodz.pl/co-robimy/futureee/.

Organizatorzy

klub500 OIZ

Patronat

Politechnika Łódzka Marszałek Województwa Łódzkiego Urząd Miasta Łodzi

Patronat medialny

Dziennik Łódzki TVP Łódź Radio Łódź Life In