V Gala Certyfikacji Menedżerów Województwa Łódzkiego

13-01-2015

Uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów Menedżera Województwa Łódzkiego odbędzie się 14 stycznia 2015 r. (środa) o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej, al. Politechniki 3a.

To już piąta, jubileuszowa edycja Certyfikacji Menedżerów, wspólnegoprzedsięwzięcia Politechniki Łódzkiej i Klubu 500 – Łódź, będącego modelowym przykładem współpracy nauki z biznesem.W tym roku Certyfikat Menedżera Województwa Łódzkiego otrzyma 29 osób (w tym 15 kobiet), które pozytywnie przeszły wszystkie etapy procesu oceny. W piątej edycji 2 osoby otrzymają certyfikat na poziomie strategicznym. Warto dodać, że w tym roku najwyższy poziom certyfikatu otrzymają wyłącznie kobiety. 8 menedżerów otrzyma certyfikat na poziomie operacyjnym (w tym 4 kobiety), a 19 na poziomie podstawowym (w tym 9 kobiet). Tegoroczni certyfikowani menedżerowie to w zdecydowanej większości przedstawiciele dużych i średnich firm, choć nie zabrakło także przedstawicieli małych i mikro przedsiębiorstw. Niektórzy kandydaci po uzyskaniu w poprzednich edycjach certyfikatu na poziomie podstawowym w tym roku uzyskali certyfikat na poziomie operacyjnym.

Aby otrzymać certyfikat kandydat musi przejść wieloetapowy proces oceny uwzględniający: rozwiązanie testu wiedzy lub case study (w zależności od poziomu, na który aplikował), samoocenę kompetencji menedżerskich, a także umiejętne przedstawienie swojej sylwetki i drogi zawodowej. Ostatnie z wymienionych kandydat prezentuje w trakcie rozmowy kompetencyjnej z członkami Kapitały, w skład której wchodzą przedstawiciele Klubu 500-Łódź (5 osób), Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej (3 osoby) oraz przedstawiciel Wojewody Łódzkiego. Pracom Kapituły przewodzi Andrzej Moszura wybitny menedżer, wychowawca wielu adeptów sztuki zarządzania, który w 2014 roku został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Województwa Łódzkiego”.

Wszyscy Certyfikowani Menedżerowie otrzymują stosowny dokument oraz zostają wpisani do Księgi Certyfikowanych Menedżerów Województwa Łódzkiego. Uwzględniając obecną, piątą edycję do księgi wpisanych jest 138 menedżerów: 27 na poziomie strategicznym, 47 na operacyjnym i 64 na podstawowym. Ponad jedna trzecia, bo aż 49 certyfikowanych menedżerów to kobiety.
W Gali udział wezmą władze Politechniki Łódzkiej, władze województwa, władze miasta, zaproszeni goście z innych łódzkich uczelni, członkowie Klubu 500- Łódź oraz liczni przedstawiciele świata biznesu i nauki.

W części artystycznej wystąpią młodzi artyści ze szkoły muzycznej.

Organizatorzy

klub500 OIZ

Patronat

Politechnika Łódzka Marszałek Województwa Łódzkiego Urząd Miasta Łodzi

Patronat medialny

Dziennik Łódzki TVP Łódź Radio Łódź Life In